вторник, 20 април 2021

Вести

Ѓорѓиевски: Градоначалникот на Кисела Вода оди против потребите и проблемите на населението, работи по насока на политички поголемите од него

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” гостуваше организациониот секретар на ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести

Нелоски: Седењето на Богдановиќ во кафана во време кога угостителските објекти имаат забрана за работа, е показател дека дојде живот само за властодршците

Владимир Нелоски, претседател на Градскиот комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата...
Вести

Нелоски: На Шилегов и четири мандата да му се дадат нема да направи ниту еден проект затоа што е неработник, мрзелив и неспособен

Поради тоа што на Петре Шилегов но и на градоначалниците во глобала проектите не се гледаат, токму затоа и на последните...
Вести

Стоилковски: Заев не сака да добиеме датум за преговори со ЕУ, затоа што мафијата му е помила- бројните афери и скандали веќе не можат да се следат

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски, вечерва во телевизиско гостување во емисијата „Објектив“ во МТВ,...
Познати

Бог еднаш создава ваква убавина: Велат дека оваа 42-годишна е најзгодната жена на светот – а поради овие фотографии Инстаграм „гори“

Никол Шерцингер важи за една од најубавите жени на планетата и постојано докажува дека ја нема оваа ласкава титула...
Вести

Стоилковски: Власта го силува парламентарното работење, прикрива скандали и афери, а преседанот со гласањето во скафандер може да биде злоупотребено

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски, вечерва во телевизиско гостување во емисијата „Објектив“ во МТВ,...