понеделник, 19 април 2021

Вести

Момировски скандалозно: Спасовски организира специјална оперативна група во МВР да обработува новинари, ќе се врши упад во слободата на информирање

Во демократска држава нема во моментов специјална оперативна група на МВР под водство на министерот Спасовски...
Вести

Мицкоски: Бугарија нема право да бара никакви дополнителни отстапки од нас, потребно е да си ја одблокираме европската интеграција

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Клан Дебата, на националната...
Љубов и секс

Вие сте разочарани од љубовта затоа што постојано правите погрешни избори: Проблемот всушност е во вас, еве и зошто

Колку пати сте биле разочарани од љубовта, тврдејќи дека ќе се откажете еднаш засекогаш затоа што постојано „трчате“...
Општини

Герила акција на битолчани: Облековме скафандери затоа што градот е контаминиран од власта, а деконтаминација следи на избори (ФОТО)

Герила акција на битолчани. -Облековме скафандери затоа што градот е контаминиран. Скафандер се носи само ако...
Вести

Мицкоски: Наместо да се делиме по етничка основа, да ги одвоиме криминалците од чесните и тие да се изведат пред лицето на правдата

Во денешното издание на Клан телевизија во емисијата ”За кавгите и аргументите” лидерот на најголемата опозициска...
Вести

Мицкоски: Порано немаше месец да нема нова фабрика, сега ниту фабрики се отворија, ниту инвестиции има, оваа власт не може повеќе од ова

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во интервју на Клан телевизија, истакна дека порано немаше месец без да се...