сабота, 17 април 2021

Вести

Петрушевска му одговори на Османи: Ширењето на лажни вести зготвени од кујната на вашиот коалиционен партнер не нé водат кон мостови на соработка и датум за отпочнување на преговорите

Ширењето на лажните вести зготвени од кујната на вашиот коалиционен партнер не водат кон мостови на соработка...
ТВ и Филм

Зад себе остави мноштво добри дела: Во тешка сообраќајна несреќа загина организаторката на ТВ серијалот „Куќа од срце“ (ФОТО)

Организаторката на шоуто „Куќа од срце“, Јасмина М. (47) вчера, петок 16 април 2021 година, загина во сообраќајна несреќа...
Вести

Мицевски: ВМРО-ДПМНЕ прави се за помошта од петтиот пакет мерки да стигне до граѓаните и го повика парламентарното мнозинство да покаже добра волја за тоа

Координаторот на пратеничката група ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски во денешната “Тема на денот” на Сител телевизија,...
Вести

Царовска го навлече гневот на родителите за укинувањето на печатените учебници: Децата ни живеат пред екран, не го дозволуваме ова!

Одлуката на министерката за образование Мила Царовска за отстранување на печатените учебници од наставата во...
Скопје

Петре Шилегов за време на четиригодишниот мандат не направи ниту еден капитален проект, а потроши 400 милиони евра од буџетотпетре шилегов

Петре Шилегов го завршува мандатот на градоначалник на Скопје без ниту еден капитален проект зад себе во овие...