четврток, 15 април 2021

Вести

Мицевски: ВМРО-ДПМНЕ бара веднаш да се изгласа петтиот пакет на економски мерки се со цел да се спасат граѓаните и стопанство во оваа ковид криза

Никола Мицевски, координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ на денешното негово обраќање во Собранието побара...
Вести

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во собраниска сала, СДСМ цел ден бега од донесување на Законите од петиот пакет мерки за граѓаните и економијата

Донесување на петтиот пакет економски мерки останува неизвесно. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се уште се во собраниската...
Вести

Јовановиќ: Наредни избори СДСМ ќе изгуби поради тоа што не исполни ништо што вети на Шарена револуција, а ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати

Сите работи за кои што се залагавме за време на протестите како да се заборавија одеднаш откако се дојде на власт....