четврток, 8 април 2021

Фудбал

Авторите на химната за Македонската фудбалска репрезентација ги демантираат гласините дека Сејдини реагирал за содржината на песната

Фудбалската федерација и претседателот Муaмед Сејдини побарале од авторите името на селекторот Игор Ангеловски...
Вести

Мицкоски: Од чудни телефонски броеви добивам пораки да престанам со аферата Мафија, но не им се плашам, ќе продолжам уште посилно, или Македонија, или мафијата

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” на ТВ Алфа гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести

Мицкоски: Аферата Мафија е најголема во последните 10 години, па каде е Љупчо Николовски кој откриваше путер, а сега молчи за наркобосовите

Во вечерашното издание на емисија “Заспиј ако можеш” на ТВ Алфа гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...