понеделник, 5 април 2021

Вести

На помлади од 30 години треба да им се понудат други вакцини- Британија разгледува ограничување на вакцинација со Астра Зенека

Британската здравствена регулаторна агенција го разгледува предлогот за ограничување на вакцинацијата на младите...
Вести

Стевановиќ: Британскиот сој на вирусот развива потешка клиничка слика за пократко време и предизвикува проблеми и кај помладите и здрави пациенти

Директорката на Инфективната клиника во Скопје, Милена Стевановиќ вечерва на гостувањето на телевизија Телма...
Вести

Димитриеска Кочоска: Младинската невработеност е резултат на лошите владини мерки и очајниот образовен систем во Македонија

Републичката комисија за економија на УМС на ВМРО-ДПМНЕ денеска организираше дебата со членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ,...