четврток, 1 април 2021

Вести

Мицкоски: Ние сами со крв и борба сме ја правеле државава, време е веќе и меѓународната заедница да даде, доста веќе само дававме

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на телевизија 21 во емисијата „Клик плус“ се осврна...
Вести

Мицкоски: Доста е веќе остапки на штета на Македонија кон меѓународната заедница, се смени име, знаме, Устав- нека одат сега да прават притисок кон Бугарија

Меѓувладина конференција треба да се случи денес, доста овој народ пред се македонскиот народ, но и останатите...
Вести

Мицкоски: Расправата меѓу Филипче и Пендаровски е детска работа и едниот и другиот не направија ништо за заштита на граѓаните

Во вечерашното гостување на ТВ 21 во емисијата „Клик Плус“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна...
Вести

Мицкоски: Оваа власт државата ја води земјата во амбис, политичкиот договор со Заев не значи дека нема да ја турнеме владата, ние работиме на тоа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва во гостување во емисија на телевизија ТВ21 посочи дека...
Вести

Мицкоски: Не може Филипче со закон од три листа хартија да мафта и да сака најкорумпираната влада да троши пола милијарда евра за нов клинички, тоа е несериозно

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на телевизија 21 во емисијата „Клик плус“ рече...
Вести

Мицкоски: Нема да признаеме резултати кои не се добиени според методологијата на ЕУРОСТАТ, пописот мора да биде објективен

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ денес во гостување во емисија на телевизија ТВ21 посочи дека ВМРО-ДПМНЕ...