понеделник, 8 март 2021

Останати спортови

Меѓународниот олимписки комитет одби да го признае изборот на синот на претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко

Меѓународниот олимписки комитет одби да го признае изборот на синот на претседателот на Белорусија, Александар...
Вести

Повеќемина повредени при тепачка на свештеници – драмата да биде поголема се срушила и терасата, па сите паднале од вториот кат!

Десет лица паднаа од балкон на вториот кат, при што шестмина се повредени за време на тепачката во епархијата Чкондид...
Вести

Петрушевски: Зошто на Заев му е потребна широка влада ако има стабилно мнозинство, тој сам си призна дека оваа влада е неспособна и не може да ја изнесе Македонија од кризата во која ја внесе

Пратеникот од редовите на ВМРО–ДПМНЕ Бране Петрушевски во гостување на емисијата „Филибастер“ на радио Лидер...
Вести

Јаќимоски: Форумот на жени на СДСМ и ЛДП од Кичево делеа партиски благодарници во државна институција во работно време со своите активисти

Лазе Јаќимоски од ВМРО-ДПМНЕ денеска преку статус на Фејсбук обвини дека форумот на жени на СДСМ и ЛДП од Кичево...
Вести

Коментар на денот- Нелоска: Власта не знае да менаџира и прогласува полициски час кој е целосно непотребен и нема да смени ништо

Пандемијата е повторно пред ескалација, имаме галопирачко ниво на заразени. Власта една година по ред прави систематски...