недела, 7 март 2021

Познати

Тага до небото: Маја Оџаклиевска во болка и со кнедла во грлото едвај проговори, за мене е ненормално да умре човек на тие години!

Еденa од најдобрите вокали на просторите на поранешната Југославија е Маја Оџаклиевска, а денеска е во центарот...
Познати

Девојките лудуваа по него: Згодниот манекен од спотот на Цеца е син на Аркан, со години не зборат со пејачката и со Вељко и Анастасија (ФОТО)

Жељко Ражнатовиќ речиси нема некој што не знае дека има девет деца, а меѓу нив најпознати се Вељко и Анастасија,...
Познати

Српската актерка не може да престане да плаче: Замина нејзиниот телевизиски брат, кој беше познат актер во регионот (ФОТО)

Веста дека почина актерот Борис Комнениќ и музичарот Александар Сања Илиќ, растажи многумина. Од овие двајца великани,...