четврток, 4 март 2021

Вести

Панова: Вчерашното гласање за доверба на Влада беше начин како да се прикрие тенкото владејачко мнозинство и распоравањето на националните интереси

Ели Панова, пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ зборуваше за работата...
Вести

Митева: Бучковски и Георгиевски, луѓето на Заев, јасно го покажуваат нивниот анационален став за срамниот предлог кој се коси со правото на државност

Специјалниот претставник на македонската Влада за Бугарија, господинот Бучковски и покрај сите спорни прашања...
Вести

Дипломатски скандал е што Заев мислеше дека тепач на жени и лустриран кодош на службите како Фрчковски може да биде амбасадор на земјава во САД, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ

Уште еден пораз на земјава донесен од Заев. Љубомир Фрчковски не може да биде амбасадор на земјава во САД особено...
Вести

Николов до Филипче: Министре до кога ќе избегнувате дебати и ќе се самофалите дека добро се справуваме со пандемијата, излезете со мене на дуел

Претседателот на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Николов, го повикува министерот за здаравство, Венко...
Вести

Стефоска призна дека не работи: Јас сум многу повеќе во улога на администраторка отколку министерка која креира културни политики

„Во право сте, првите шест месеци јас сум многу повеќе во улога на администраторка отколку министерка која креира...