понеделник, 1 март 2021

Вести

Михајловски: Бугарија со вакво ооднесување кон Македонија не постигнува ништо, и тоа што има Македонци со нивни пасош е бидејќи го земале за подобар живот

Тони Михајловски од ВМРО-ДПМНЕ на вечерашното гостување на телевизија Алфа во емисијата „Заспиј ако можеш“ ...
Вести

Единствен начин да се делегитимира процесот е да се прикаже манипулативноста на власта со попишување на сите државјани на Република Македонија – порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ

Пописот во Македонија започнува на 1-ви април. До тогаш може да се поднесе закон за поништување на Законот за попис,...
Скопје

Трајановски: По цели 3,5 години без ништо да се преземе, Шилегов и Заев наместо изградба на нов објект или надградба на постоечкиот, најавија најобична реконструкција на Универзална сала

Изградбата на нова Универзална сала беше еден од ударните проекти на Петре Шилегов за време на локалните избори...
Вести

Микробиологот Пановски и епидемиологот Даниловски открија детали за состојбата со коронавирусот во Македонија – ова се нивните совети

Рестриктивните мерки се потребни, меѓутоа се невозможни заради тоа што економијата и народот не може да издржи....
Вести

Пановски и Даниловски: Владата ги одби првпат Русија и Кина за вакцини, сега македонските граѓани страдаат поради неспособноста на власта

Вечерва во емисијата „Само Вистина“ гостуваа Драган Даниловски и Никола Пановски кои укажаа дека поради грешките...