четврток, 25 февруари 2021

Вести

Бугарскиот медиум каде Заев објави дека фашистичка Бугарија била администрација и ослободител, шири невистини против Мицкоски

Бугарската новинска агенција „Бгнес“ денес пишува дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е оженет со...
Вести

Димитровски: Бучковски обелодени дека зад образовниот концепт на Царовска стои промената на учебниците, тоа е веќе договорено

Во денешното издание на „Што не е јасно“ на Алфа телевизија, гостуваше новинарот Предраг Димитровски, кој во...