среда, 27 јануари 2021

Вести

Ковачки за најавата на Шекеринска: Воените лица што фарбаа и кршеа и сега се кај неа на раководни позиции, во која категорија спаѓаат?

Шекеринска најави закон за забрана за политичко дејствување надвор од работното време за воени лица. Прашање:...
Вести

Николоски: Царовска со најавената реформа предложува да се укинат учебниците во училиштата, како ќе учат децата ако учебници нема?

Александар Николоски вечерва во Алфа телевизија, а во врска со најавените реформи за образование на министерката...
Вести

Николоски: Ненабавувањето на вакцини во Македонија ја покажува суштината на неспособното владеење на Зоран Заев, за жал тоа не чини човечки животи

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во македонското собрание, вечерва во „Што не...
Вести

Николоски: Заев одбегнува да ми одговори со месеци, кога последен пат имал посета од премиер од развиена западно европска држава?

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија повторно...