петок, 22 јануари 2021

Вести

Николоски: Премиерите од ЕУ во детали знаат за корупција во земјата, дека братот на премиерот е во бизнис, дека Заев даде скандалозно интервју со попуштање за Бугарија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија...
Вести

Николоски:Непамтам дека било кој лидер на СДСМ од опозицијата се сретнал со премиер на земја членка на ЕУ, тие ја кодошеле земјата за да земе поскапи кредити

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во вестите на Сител зборваше за посетата...
Вести

Николоски: Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на владата, не мислам дека тоа е невозможно да се случи, да почекаме

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија...
Вести

Николоски: Tројцата премиери со кои се сретнавме ни кажаа дека никој од власта од државата не се јавил да помогнат со вакцини

На трите места каде што бевме ни одговорија дека ќе помогнат со вакцини но ни посочија дека ниту еден претставник...
Вести

Николоски: За четири дена остваривме три средби со европски премиери и две со министри за надворешни работи, а Заев за шест месеци нема средба со премиер на ЕУ

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија...
Вести

Николоски по средбите со премиерите од ЕУ: Три пораки испратија, силна поддршка за Македонија, загриженост поради ветото од Бугарија и недостатокот на реформи на Владата

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија...
Вести

Николоски: Средбите со европските премиери се јасна порака за поддршка на ВМРО-ДПМНЕ, планираме нови дипломатски средби со земји членки на ЕУ

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија...