четврток, 21 јануари 2021

Вести

Пешевска: Додека власта релативизираше дека состојбата со КОВИД-19 е под контрола државата стана рекордер по број на заразени и починати

Жаклина Пешевска, Претседателка на Унија на жена на ВМРО-ДПМНЕ и пратеничка во Собранието во своето гостување...
Вести

Пешевска: Како претседателка на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ имам тенденција да мотивирам што повеќе жени да земат улога во политиката

Жаклина Пешевска, Претседателка на Унија на жена на ВМРО-ДПМНЕ и пратеничка во Собранието зборуваше за улогата...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Главното прашање е зошто Заев лажеше и ја злоупотребуваше трагичната судбина на семејствата на убиените од Смилковско езеро за политички цели

Фатиме Фетаи вели дека немало ништо во бомбите за случајот „Монструм“ барајќи казна за веќе обвинетите. Заев...
Вести

Точи: Како можеше да не ја прилагодат законската регулатива, да порачуваат и бараат вакцини, а тие да не се регистрирани во државата

Пандемијата трае цела година, исто толку време чекаме и на вакцини. Како можеше да не ја прилагодат законската...