сабота, 16 јануари 2021

Познати

Ѕвездата со македонско потекло од „Романтичарот“ е најпознат актер по кого девојките лудуваат – го обожаваат и во Италија и Шпанија

Турскиот актер Џан Јаман, кој нашата публика може да го гледа во серијата „Романтичарот“ ги крши срцата не само...
Вести

Сајкоски: Владата не успеа да ги реализира своите ветувања за Битола – наместо напредок и развој, испорачаа лаги, корупција и очај

Факт е дека Владата не успеа да ги реализира своите ветувања за Битола. Наместо напредок и развој, испорачаа лаги,...
Вести

Пешевска: УЖ на ВМРО-ДПМНЕ бара итно расчистување на случајот и одговорност за состојбата која за жената од Дебар ќе има долготрајни животни последици

Како претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ но првенствено како жена, згрозена сум од веста, дека една...