петок, 15 јануари 2021

Вести

Николоски: Законот за попис на оваа власт мора да биде повлечен, доколку биде усвоен, ВМРО-ДПМНЕ ќе го повика македонскиот народ да собере потписи со цел да се поништи претходно донесениот закон

Вечерва во емисијата “Јади бурек” на телевизија Сонце потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски...
Музика

Емотивни стихови по добивање на возачка дозвола: Иако е јануари, оваа песна многумина ја нарекоа светски хит на годината (ВИДЕО)

Оваа песна придружена со пијано е приказна за тоа како 17-годишната девојка конечно ја добила возачката дозвола. Но,...
Вести

Николоски: Зоран Заев наместо да се занимава со државата и економијата, тој се занимава со ВМРО-ДПМНЕ но, тој проект нема да му успее затоа што ВМРО-ДПМНЕ е многу поголемо од било која власт во Македонија

За Македонија е клучно прашање во иднина дали Зоран Заев ќе си оди или не. Најлошо е тоа што СДСМ сака да ја уништи...
Останати спортови

Ѓоковиќ „уловен“ за време на карантинот во раскошната хотелска соба во Австралија – погледнете што прави најдобриот тенисер на светот

Моментално најдобриот тенисер на АТП листата, Новак Ѓоковиќ, пристигна во Австралија каде што го започна двонеделниот...