среда, 13 јануари 2021

Вести

Милошоски: Пописот е коалиционен проект на СДСМ и ДУИ каде што процентите се однапред договорени – наместо реални тие ќе бидат политички усогласени

Пратеникот Антонијо Милошоски и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ околу пописот, пандемијата и власта вечерва за Радио...
Вести

Милошоски: Акцијата на полицијата на Заев во Вевчани, покажа дека единствениот карневал кој што е дозволен во оваа држава е само карневалот во Владата

-Она што се случи денеска во Вевчани, еден карневал кој е традиција веќе 1400 години, кој не бил забранет ниту во Османлиско...
Вести

Стоилковски: Дали станува збор за договорена бројка и проценти помеѓу коалиционите партнери за пописот ќе се увиди, но големи се индициите дека не е само статистичка операција

Во врска со законот за попис кој власта го форсираше отфрлајќи ги сите амандамни на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва портпалот...
Вести

Стоилковски до Милевски: Кога ќе се вратите во Битола што ќе кажете, ниту пругата ја направивте, ниту автопат Прилеп-Битола, ниту топлификација спроведовте

На денешното гостување на 24 Анализа во Телевизија 24, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски со низа критики...