недела, 10 јануари 2021

Вести

На Шилегов денешната манипулација дека го чисти снегот не му е прва, лани плати 1 милион евра за чистење на снег иако не падна цела сезона!

Истото се случи и оваа година откако лани беше откриен милионски скандал и тендер за чистење на снег, а снег не...
Хроника

Полицијата упадна во објект во тетовско кој работел по дозволеното време- во него имало дури 18 танчарки, од видеото ќе подзинете

На 10.01.2021 полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, СВР Тетово и Одделот...