сабота, 9 јануари 2021

Вести

Револтирани граѓани преку социјалните мрежи обвинуваат дека угостителскиот објект на Спасовски не ги почитува мерките против КОВИД-19 (ФОТО)

Револтиран граѓанин преку социјалните мрежи го искажа својот гнев и неправдите кои се случуваат секојдневно...
Македонија

Лепа Брена среде зимо се соблече во бикини: Кога ќе видите на која тропска дестинација замина пејачката за Божиќ се ќе ви стане јасно (ФОТО)

Српската пејачка Лепа Брена буквално ги препоти фановите споделувајќи фотографија на својот Инстаграм профил...
Вести

Мицкоски: Ќе се извини ли владата што ширеше лажни вести и што содржи анексот од 12 члена кој Владата го крие од очите на јавноста?

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук го прашува премиерот Зоран Заев и власта, дали ќе се извини ли владата...
Вести

„Поради Заев и СДСМ и нивното лошо менаџирање со здравствено-економската криза, повеќе од сигурно бројка на невработени надминува над 55.000 лица“

Денес СДСМ реагираше на изјавата дека до сега бројот на невработени се зголемил за 55.000 лица. Во реакцијата стои...