петок, 8 јануари 2021

Познати

Еве како изгледа поранешната на Дарко Лазиќ три недели по породувањето- ја покажа целата фигура, секој детаљ се гледа (ФОТО)

Српската пејачка Ана Севиќ се породи на 11 декември минатата година и на свет ја донесе својата втора ќерка. Пејачката...
Вести

НА ТРЕТИОТ ДЕН ОД БОЖИЌ НИ ДОАЃА ГОЛЕМ ПРАЗНИК: Утре помолете се на светецот кој помага на болните, старите и сиромашните!

На третиот ден од празникот Божиќ светата православна црква го празнува споменот на светиот архиѓакон и првомаченик...
Познати

И на Божиќ е во центарот на вниманието: Фановите по овие зборови во неверување, Карлеуша со погача во рацете го порача ова! (ФОТО)

Пејачката Jелена Карлеуша објави фотографија од божиќниот ручек со своите ќерки. Таа вели дека иако е атеист, ја...
Вести

Директна закана од малите партии до Заев: Доколку се одвоиме од коалицијата и не гласаме за одлуките и законите во парламентот тој не може да функционира

Помалите политички партии овој пат цврсто се решени да ги истуркаат измените на Изборниот законик за промена...