четврток, 3 декември 2020

Вести

Андоновска: Граѓаните со денови чекаат за да закажат тест за Ковид, па уште неколку дена го чекаат резултатот – живеат во неизвеснот

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” гостуваше членот на Извршниот Комитет на...
Вести

Николоски: Ова што и се случува на Македонија со Бугарија е само последица на криминалот и корупцијата на Зоран Заев и не испорачувањето на реформи

Вечерва за “Инфомакс” потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во однос на договорот со Бугарија...
Вести

Николоски ексклузивно за “Инфомакс”: Политички партнери размислуваат да ја напушатат коалицијата со СДСМ затоа што не можат да го поднесат националното предавство на Заев

-Заев нема црвени линии и решение е неговата оставка и неговото заминување. Во следните денови ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе...
Вести

Николоски: Македонија се наоѓа во најголемата криза од своето осамостојување до денес, решението е оставка на Заев и формирање на влада за национален спас

Економската криза допрва доаѓа, ова е само почеток, за жал доаѓаат тешки месеци за сите граѓани на Република Македонија....
Вести

Николоски: За разлика од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ има стратегија за борбата со КОВИД, но Талат Џафери ја кочи седницата за избор на експертска комисија

Вечерва во вонредната емисија на “Инфомакс” потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски истакна...
Вести

Мицкоски најави нови протести и блокади за утре: Блокади на три раскрсници во Скопје и протести во 20 градови во Македонија

Зоран Заев објави дека ќе ја менувал историјата во учебниците. Зоран Заев објави дека имало договор за 3 записници,...