вторник, 1 декември 2020

Вести

Героски: Двајца поранешни премиери со “бугарски опашки” ќе ги решаваат бугарските делови од македонската историја, Бучковски поставен од Заев и Георгиевски како лобист

-Двајца поранешни македонски премиери се ангажиарни во овој процес со Бугарија, односно Владо Бучковски како...
Скопје

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ на Град Скопје: Скопје се гуши,загаденоста 5 пати над дозволеното, а Шилегов битно го украсува градот

Скопје се гуши! Загаденоста на воздухот е енормна, а концентрацијата на канцерогените ПМ10 честички во воздухот...
Вести

Арсовски: Заев, Димитров, Шекеринска, Османи молчат и очигледно поддржуваат странски политичари да вршат говор на омраза кон македонскиот народ

На тема говор на омраза, вечерва портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски, во 24 Анализа во Телевизија 24, истакна...