недела, 29 ноември 2020

Вести

Силјановска Давкова: Дилетантски е да анексирате Патоказ про-форма, стравувам дека тоа беше и намерата со трчање за онлајн седници

Професорката и пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, вечерва на вестите во Сител телевизија истакна дека дилетански е да донесете...
Вести

Силјановска Давкова: Согласно европските и меѓународните документи не може да се расправа за идентитет, за историја, за јазик, тоа е внатрешна работа на секоја држава

Вечерва во централниот дневник на телевизија Сител гостуваше Гордана Силјановска Давкова, пратеник од редовите...