сабота, 28 ноември 2020

Вести

Димовски до Ковачев: Тоа што сте нашле квислинзи на власт, не значи дека Македонците ќе ви попуштат, ние ќе пееме за Јане, оној од чие спомнување се плашите

МАКЕДОНИЈА ИМА СВОИ ИНТЕРЕСИ, СВОЈА ПОЛИТИКА И СВОЈА ИДНИНА, АНДРЕЈ КОВАЧЕВ. А ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ Е ПРЕДВОДНИК...
Вести

41 починати за само еден ден, а Филипче тера Твитер кампања и го брани Заев во внатрепартиски пресметки, оставка веднаш! – порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ

41 починати од КОВИД 19 во само еден ден, а Фичипче наместо да се фати за работа тера кампања на Твитер и го брани...
Вести

Костовски до Заев: Имате путер на главата од предавства, имате потреба да се докажувате дека сте Македонец, но одговорете на овие прашања

Добро е што Заев имаше потреба да каже дека е Македонец, еве на пример сите ние останатите таква потреба немаме...
Вести

Отворено писмо за обединување: Професорките Јачева-Улчар и Андоновска испраќаат „последен крик исфрлен пред распадот на Македонија“

Проф. д-р Елка Јачева-Улчар од Институт за македонски јазик „Крсте Мисирков“ и проф. м-р Дарија Андовска од Факултет...