четврток, 26 ноември 2020

Вести

Мицкоски: Четири години сум предмет на најбруталната црна кампања диригирана од Заев, зошто јас со криминалот договор не правам

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата на ТВ 21 посочи дека...
Вести

Мицкоски со нов скандал- Дали полициски службеник менувал белешки за случај во РЕК Битола, бидејќи се споменувале имиња блиски до фамилијата Заеви

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата Клик Плус обелододени нов скандал...
Вести

Стојаноски: Имаме добра основа да формираме коалиција со Алијанса за Албанците која на идните локални избори убедливо ќе победи

Организација Кондараденауер послужи како понтонски мост за да можат овие две партии , кои што се совпаѓаат во...
Вести

Стојаноски: ВМРО-ДПМНЕ е за добри односи со сите соседи почитувајќи се меѓусебно, а ставовите на Заев ги нарушија македонските позиции

За ова нешто што се случува ние алармираме веќе некое време наназад. Ова сега е само кулминација на така потпишаниот...
Вести

Мисајловски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува на седници на кои власта сака да помине закони кои се штетни за народот

Владо Мисајловски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во вестите на Сител зборуваше и што понатаму...