среда, 25 ноември 2020

Вести

Златев до Заев: Од денес давам безусловна поддршка на сите политички и неполитички субјекти кои ќе се обидат да го срушат ова зло од човек

Новинарот Љупчо Златев преку статус на Фејбсук пишува дека од денес дава безусловна поддршка на сите политички...
Вести

Василевска: Заев е подготвен да даде се и тоа требаше да им биде јасно и на неговите поддржувачи кои сега не може да се свестат

Вакви прашања за историјата, за фактите не можат да се премолчат. Не може кога има вакви ставови од премиер. Секоја...
Вести

Мисајловски со повик за натпартиски протест: Овде не се работи за партии, овде се работи за Македонија, за Илинден и АСНОМ, за она што сме и она што сакаме да останеме

МАКЕДОНИЈА Е СЕ ШТО ИМАМЕ !!! Повикуваме на натпартиски предупредувачки протест за одбрана на црвените линии кои...
Вести

Мицкоски: Повикувам на натпартиски предупредувачки протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

„Протест сега, за да не биде предоцна! Ако нашите дедовци од 1941 до 1944 година се бореле против „администрација”...
Познати

Марадона зад себе остави осум деца, најмалиот има само шест години- бурен живот со неколку жени кои му го поматија умот (ФОТО)

Легендарниот фудбалер Диего Марадона за две децении брак со Клаудија Виљафана стана татко на две ќерки, а во тек...
Вести

„Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ се приклучува на повикот да Македонија ја обоиме во портокалово и заеднички да се бориме се до спасување и на последната жена, жртва на насилство“

Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска преку статус на Фејсбук пишува дека да се биде...