сабота, 21 ноември 2020

Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев откако смени име и се откажа од идентитетот нема право да збори за црвени линии, тој даде се, а народот не доби ништо

На ветото од Бугарија е напишано името на Зоран Заев. Човекот нема ниту еден успех постигнато во надворешната...
Вести

Заев во јуни 2019: Во октомври ќе добиеме датум имаме гаранција за тоа, во октомври истата година Заев праша кој го изјавил тоа? (ВИДЕО)

На македонската јавност веќе повеќе од јасно и е дека преговорите за влез во Европската унија не само што нема...
Скопје

Петровска: Автокоманда три години е заборавена од градоначалникот Борис Георгиевски, ветувања многу – реализација нула

Ви се обраќам денес со цел да ве информирам за сето она што се случуваше или подобро речено не се случуваше изминативе...
Познати

Мајката на Шерифовиќ откри голема тајна- по ова речиси нема кој не се наежил, овој легендарен пејач и ја предвидел судбината на Марија

Пејачката Верица Шерифовиќ открила дека покојниот пејач Тома Здравковиќ и рекол дека нејзината ќерка ќе биде...
Вести

Професорот Стојков од Бугарија: Клучно за Бугарија е да се оспори македонскиот јазик, затоа што тоа го негира самото постоење на македонската нација

Професорот Стојко Стојков, копретседател на организацијата ОМИ Илинден Пирин во Република Бугарија во своето...