петок, 13 ноември 2020

Вести

Мизрахи: Во време кога има енормен број на заразени и починати од КОВИД-19, кога со денови нема вода во Штип, избори не треба да има

„Кој беше ставот на СДСМ во текот на изборите за пандемијата? Тие велеа дека се е под контрола, изборите ќе бидат...
Вести

Мизрахи: Власта со дезинформации се обидува да ги покрие своите неуспеси, Македонија ја доведоа до положба да преговара за македонски јазик со Бугарија

Вечерва во „Само вистина“ гостуваше Рашела Мизрахи, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. При гостување во самата...