среда, 4 ноември 2020

Вести

Арсовски: Заев преговарал и ветувал на политичарите од нашиот источен сосед, ги изманипулира граѓаните на Македонија и сега му се наметна нов спор

-Нека излезе Зоран Заев и нека каже што е разговарано во изминативе две три години, што е преговарано, што има ветено...
Вести

Арсовски: Македонија е црн лидер по починати од корона граѓаните трпат штети и страдаат , а Филипче и Караџовски играат пинг-понг со корона кризата

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски во емисијата “Што мисли народот” на Стар телевизија оцени дека...