вторник, 3 ноември 2020

Вести

Ефтимов до Тодоров: Му смета Мицкоски затоа што се бори против мафија, а не му смета што денес имаме над 20 мртви кои одат на совеста на Заев

До кога Никола Тодоров ќе има настапи на кој ќе збори за вмровските работи, а нема да каже ниту збор за Заев. До...
Вести

Ристески: Ова е новата (НЕ)нормалност на министерот кој не се секира за критиките и уште си игра со стикери и папагалчиња додека граѓаните умираат

913 заболени денес,вкупно 34.000.Рекордни 24 починати,1049вкупно до денес и 11.194 активни случаи. Ова е новата (НЕ)нормалност...
Скопје

Аеродром на врвот со 894 активни случаи, Карпош и Центар со алармантни бројки – проверете каква е состојбата во вашата општина

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата...
Вести

Мицкоски: Иако Заев негираше, Бугарија потврди дека барањето е Анекс на договорот, есперанто владата на Заев да не си игра со македонските корени

Ова мое вечерашно обраќање ќе се однесува на преговорите кои што ги води македонската влада со владата на нашиот...