понеделник, 2 ноември 2020

Вести

Мицкоски: Не знам какви се навреди треба да се случат за да нашава есперанто Влада реагира на ваквите изјави, Каракачанов нека го прочита Блаже Конески има што да научи

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на Телевизија Клан во врска со изјавите и навредите од...
Вести

Мицкоски: Избори во Штип и Пласница ќе значат дополнително загрозување на здравјето на граѓаните, треба да се однесуваме одговорно

-Ситуацијата е алармантна. Прашање е на време кога ќе надмине бројката преку 1500-2000 заразени. И сега што треба ние...
Вести

Стојаноски: Во здравствениот апсект ни се случува комплетно фијаско, што треба да се случи за да Венко Филипче и оваа политичка комисија за заразни болести си поднесат оставки?

– Да, точно е дека е светска пандемија, ама секоја држава индивидуално имаше одговорност да го заштити сопственото...
Вести

Мицкоски: Кога делеа картички за нафта и субвенции добиваа наместени ПР аплаузи, но поради таквите грешки денес се плаќа цената со новозаразени

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски,...