ноември 2020

Вести

Мицкоски: Само политички анафалбет преговара за јазикот, идентитетот и историјата на својот народ, сега мораме тоа да го спречиме, утре блокади пред влада и МНР

Дозволете ми најпрвин да се заблагодарам на поддршката која што ни ја давате изминативе денови. Истата таа не...
Вести

Василевска до Калевска-Ванчева: Пукнат му е филмот на македонскиот народ, а сега треба да веруваме дека вашиот премиер ќе направи реален попис или пак ќе ја фалсификувате Македонија

-Има сериозни прашања кои не можат да се сведат на техничко-математички операции, не можете да дозволите Македонија...
Вести

Трогателна ковид-сторија од Охрид: Мајка позитивна на корона, очајно барала да си го погреба синот починат од вирусот

“ Синко, имаш ли ти дечиња? Ако имаш,тогаш знаеш како крвари душата на една мајка која го изгубила најсветото нешто-својот...
Вести

Ако сега се откажеме од македонската историја и идентитет, ние свесно се откажуваме од нашето минато и сегашност, да не го дозволиме тоа

Недозволиво е актуелната власт и Зоран Заев да преговараат за македонскиот идентите, јазик и историја. Расипничката...
Твитови

Протест на МАКЕДОНЦИ во Софија во 80-тите: Бугари им даваат поддршка сред Софија пред соборниот храм св. Александар Невски (ВИДЕО)

🚨Протест на МАКЕДОНЦИ во Софија во 80-тите🚨 👉Бараат право на национално признавање, немаат територијални претензии,...