сабота, 31 октомври 2020

Вести

НОВ ЦРН РЕКОРД: Филипче и владата не размислуваат за оставки поради политиките кои не даваат резултат, денеска над 1.000 новозаразени!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3294 тестирања, а регистрирани се...
Вести

Мицкоски: Заев не прави ништо да ја застапи нашата вистина, дека Делчев е Македонец, а македонскиот идентитет наша посебност на која имаме право

Поминаа десетина часа од последната изјава на Захариева. Никаков одговор од официјалните власти од Македонија,...