среда, 28 октомври 2020

Општини

Мицкоски: Илчо Захариев има сериозен белег оставено во Штип, Јорданов е со силен капацитет и визија тие би биле одличен тандем за Штип

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што мисли народот“ на ТВ зборуваше...
Вести

Мицкоски: Наместо да зборуваме денес за 870 новозаразени од Ковид, крахот во економијата и земјоделието, збориме за политичка естрада на која на полноќ и текнува да протестира

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го...
Вести

„Ако Заев прифати дека тука наместо окупатор имало бугарска администрација ќе значи прифаќање на сите бугарски позиции за асимилација“

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на штипската телевизија Стар рече дека ако Зоран...