вторник, 27 октомври 2020

Познати

ТАГА ВО ДОМОТ НА БЛАГИЦА ПАВЛОВСКА- патувај во царството небесно ангелу мој, Бог нека го осуди твојот убиец на овој празник! (ФОТО)

Македонската фолк пејачка Благица Павловска објави тажни вести на својот Фејсбук профил. Имено на овој голем...
Вести

Новиот министер за животна средина како причина за загадувањето ги наведе граѓаните кои кога се враќаат од работа вклучуваат греење

Греењето во објектите и домовите, индустријата и постарите автомобили се главните причини за загаденост во воздухот,...
Фудбал

Ск*ндал во Русија поради ер*тска фотосесија на стадион- надлежните сега водат битка да се стопираат да се шират овие фотографии

Рускиот прволигаш Ростов се најде во средина на голем скандал, откако челниците на овој тим беа приморани да го...
Вести

Момировски: Резултатот од локалните избори во Штип ќе зависи од тоа колку власта ресурсите кои ги има ќе ги потроши на корупција на гласачите

Горан Момировски, новинар во своето гостување во емисијата „Само Вистина“ зборуваше за престојните локални...
Скопје

Во овие скопски општини коронавирусот се шири неконтролирано: Над 650 заразени во Аеродром, драстично зголемување и во овие општини

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се...