сабота, 24 октомври 2020

Вести

Итно спроведување на епидемиолошка анкета со најблиското семејство на Амди Бајрам, кај кого постмортем е утврдено присуство на Ковид-19

Министерството за здравство вечерва информира дека откако кај починатиот Амди Бајрам постмортем е утврдено дека...
Вести

Спорот не е Делчев ниту јазикот, туку депортирањето на Евреите од Скопје – Бугарија бара Македонија да ја превземе вината за бркањето на Евреите

Ниту македонскиот јазик, ниту Гоце Делчев не не ги кочат преговорите помеѓу Бугарија и Македонија. Најголемиот...
Вести

Ристовски за изборот на претседател на Македонски олимписки комитет: Борбата е помеѓу две големи зла – Спортот треба да одбере кое е помалото зло 

Во вестите на Алфа денеска во живо се вклучи Борко Ристовски, македонскиот ракометар кој игра за екипата на Рајн-Некар...
Останати спортови

Демиркаписките кајакари со освоени неколку први места на државното јуниорско првенство во кајак на дива вода-слалом

Демиркаписките кајакари освоија неколку први места на државното јуниорско првенство во кајак на дива вода-слалом,...