петок, 23 октомври 2020

Вести

Таравари: На локалните избори следната година битката ќе биде СДСМ со ДУИ од една страна и ВМРО-ДПМНЕ со Алијанса на Албанците и Алтербатива од друга страна

Арбен Таравари, градоначалник во Гостивар и генерален секретар на Алијансата на Албанците во своето гостуваење...
Скопје

Аеродром со убедливо водство на активни случаи – Алармантно е и во Карпош и Центар, проверете ја состојбата во вашата општина

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата...