среда, 21 октомври 2020

Вести

Ѓорчев: Од верниот Штип ќе почне пресвртот кој што и треба на Македонија и власта на Заев ќе оди кај што и е местото – на темните страници на македонската историја

Со протестите сакаме да му парираме на СДСМ, да покажеме дека Македонија е жива и секој ден да ги потсетуваме на...
Вести

Димовски: Власта потфрли со справување со кризата, не се набавени вакцини за сезонскиот грип и не се знаат кластерите на новозаразени

Поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, во вечерашното гостување во емисијата Топ тема на ТВ Телма,...
Вести

Ѓорчев: Власта од буџетот потроши 15 милијарди евра за 4 години, со 850 мртви од коронавирусот сме најлоши во Европа-тоа е заевизмот што го живееме

Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во емисијата “Што мисли народот” на Телевизија Стар истакна...
Вести

Мисајловски: СДСМ не само што на своја иницијатива не работи за доброто на граѓаните, туку и не покажува желба да соработува во врска со проектите кои ВМРО-ДПМНЕ ги предлага

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Што не е јасно?” гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и...
Вести

Мицкоски: Македонија се соочува со национална катастрофа, а поопасно од нејзе е само неспособноста на мафијата закотвена во владата

Наместо власта да се препукува со опозицијата и бара виновници за сопствената неспособност, да предлага закони...