недела, 18 октомври 2020

Вести

Заев бега од лидерска средба со Мицкоски зошто на неа ќе мора да открие што договорил во Бугарија и во каква состојба ја донесе Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера повика на лидерска средба на која би се разговарало за актуелните...