четврток, 15 октомври 2020

Вести

Сајкоски: Нема да им бидеме изговор на оние кои се причина за КОВИД катастрофата, наместо класичен протест утре на протест со автомобили против злоупотребите на европските пари

„Денес 535 новозаразени и 6 починати. Црн биланс за државата, уште еден доказ за неспособноста на владата. Заклучокот...
Познати

„Меѓу младост и мудрост го бирам второво… Ќе уживам и ќе се смеам се дур имам заби“ – Еве како Лила го прослави својот 49 роденден

Водителка Лила Филиповска вчера по повод својот роденден ги собра најблиските во еден скопски ресторан каде ги...
Познати

Го оставил семејството на цедило: Додека пејачот ужива во страсните прегратки на помлада девојка, неговата сопруга едвај сврзува крај со крај!

Рене Марфи поднела барање за развод од пејачот Себастијан Изамбард кон крајот на 2018 година, а неколку дена потоа...