вторник, 13 октомври 2020

Вести

Мицкоски: Локални избори во еден круг за заштеда на парите на граѓаните и отворени сме за разговори за промена на изборниот модел

Мислам дека треба да покажеме зрелост пред се како политичари, овие локални избори посебно делот на изборот на...
Вести

Мицкоски: Османи да каже дали Захариева барала од државава нов договор за уставни измени со кој ќе се редефинира нашата нација, јас тоа никогаш нема да го прифатам

Проблемот кој го имаме со источниот сосед, не е таму проблемот само Гоце Делчев, таму имаме низа проблеми и за сите...
Вести

Здравковски: Дел од новиот заем 34 милиони евра ќе одат во Фондот за здравствено осигурување за да се покрие дупката што ја направи Ден Дончев?

-Од средствата 90 милиони евра кредит што се планирани за здравството, не се кажува конкретно каде ќе одат тие 34...
Вести

Мицкоски: Кога пропаѓаат банки, кога се поскапува струја, кога не знаат како да се справат со короната, образованието е на колена е доказ дека имаме мафија

Вечерва во „Само интервју“ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој што посочи оваа власт...