недела, 11 октомври 2020

Вести

Чибишев: Епидемиолошката состојба во Македонија се влошува, бројката на новозаразени, хоспитализирани и починати се зголемува со галопирачки интензитет

Епидемиолошката состојба во Македонија се влошува, бројката на новозаразени, хоспитализирани и починати се зголемува...
Хроника

Детали за сообраќајната несреќа во Трубарево: Возачот на моторот летал десетина метри и загинал на лице место, а дете се бори за својот живот

Тешка сообраќајна несреќа попладнево се случи во населеното место Трубарево. Според неофицијални информации...