вторник, 6 октомври 2020

Вести

Бишлиоска: Во ек на пандемија и дефицит од медицински сестри нема конкурси за вработување на овие лица кои работат за 12.000 денари по договор на дело

Ние воопшто не сме инволвирани во носењето на здравствените политики и во Комисија за заразни болести нема медицинска...
Вести

Нелоски: Ако може владата на СДСМ да троши за фстаци и владини возила, може и да го прифати денешниот амандман на ВМРО-ДПМНЕ за зголемување на помошта од 6 на 9 илјади денари за студентите

Владимир Нелоски, претседател на Градски Комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само...
Познати

Беше Лале во „Наследници“, но сега ја гледаме како Санем во „Романтичарот“, а приватно е жешка танчарка на подиумот (ВИДЕО)

Во турската комедија „Наследници“ главната улога ја има девојката по име Лале, додека во серијата „Романтичарот“...