недела, 4 октомври 2020

Економија

Барања од протест во Кичево против поскапување на струјата: Укинување на монополот на ЕВН, распуштање на РКЕ, намалување на цената

Група кичевци попладнево протестираа против поскапувањето на електричната енергија, по втор пат движејќи се...