четврток, 1 октомври 2020

Вести

Алексовски: Имам кривична пријава од власта предводена од СДСМ во период кога повеќе не сум градоначалник на Крива Паланка

Арсенчо Алексовски, поранешен градоначалник на Крива Паланка во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“...
Занимливости

Уште еден возач на „Tesla“ си ја предизвикал судбината: Седнал на совозачкото место и му го препуштил воланот на компјутерот

Колку автомобилите стануваат технолошки посовршени, се чини дека нивните сопственици тргнуваат во спротивен...