вторник, 29 септември 2020

Вести

Мицкоски: Владата за да не изгуби политички поени ја зголеми цената на струјата веднаш по изборите, ги крадат граѓаните

Цената на електричната енергија се одредува со важност од први јули, годинава за прв пат тоа се случи од први август....
Вести

Мицкоски: Бараме 4 викенди без ДДВ, 5 проценти поголеми примања за пензионерите кои им ги укинаа, за стечајците и невработените поголема помош

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Топ Тема“ на телевизија „Телма“...
Вести

Мицкоски: Прашањето е за што се трошат парите кога државниот долг е зголемен за една милијарда евра, а како потрошиле само 190 милиони евра

ММФ за Западен Балкан вели дека ја корегирала претпоставката за падот на економијата. Тезата дека мора да има...
Вести

Мицкоски: Владата вели дека помогнала со една милијарда евра, но тоа е лага, помошта е многу помала и таа не стига таму каде што треба

Вечерва во емисијата„Топ Тема“ гостуваше Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ кој што посочи дека владата...