среда, 23 септември 2020

Познати

Срцето им се распарчи на целата естрада на денешниот ден- македонскиот пејач замина тивко во ноќта, гитарата му беше најголема љубов

Денеска се навршуваат точно осум години откако почина Душан Љубисављевиќ- Дуле, пејачот на познатото дуо Дуле...
Вести

ФОТО: Бислимовски на подарок доби бубрези – „Само тоа им остана на граѓаните да донираат во енергетските компании“

Вечерва во „Клан Македонија“ се дебатира за зголемувањето на цената на електричната енергија, односно зголемувањето...
Вести

Остра дебата, Витанов контра Бектеши: Министре кажете каде имате работено пред да бидете министер, живеете во свет на припадност

Во остра дебата вечерва поранешниот министер за економија Зоран Витанов, го критикуваше актуелниот министер...
Познати

Фановите полудеа поради новата фотографија на Луна- сите мислат дека вградила нови силикони, но овој пат не на градите туку…

Младата српска пејачка Луна Џогани со својата најнова фотографија на Инстаграм предизвика лавина на коментари...
Вести

Витанов го искара Бектеши: Тој што зборува за припадност, не разбира економија, ДУИ е 19 години на власт, а Македонија е дно во Европа

Зоран Витанов поранешен министер за економија во вечерашната „Топ тема“ на Телма телевизија, му објасни на актуелниот...
Вести

Лазаров: Владата нема реализирано ниту 30 проценти од трите сета на антикризни мерки, а сега се расфрла со најава на четврт сет на мерки

Во реалната економија имате 40.000 невработени лица согласно податоците на Агенцијата за вработување на Република...
Фудбал

Голем гест на Мурињо пред мечот со Шкендија: Му вети фотографија на македонски новинар во чест на неговиот татко (ВИДЕО)

Тотенхем во четврток гостува во нашиот главен град каде ќе биде противник на Шкендија во третото коло од квалификациите...