вторник, 22 септември 2020

Македонија

Груевска Маџовска: Комисијата која преговара со бугарската страна нема никакви барања во полза на Република Македонија, напротив само распродава се што е македонско

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” гостуваше професорката Симона Груевска...
Познати

Беше една од најпопуларни пејачки во Македонија, потоа ја батали музиката- еве како изгледа и што работи Верица Пандиловска

Беше една од најзгодните и најпопуларни пејачки во минатото, а потоа одлучи да се повлече целосно од јавноста...
Вести

Марковски: Не правењето на скрининг кај децата многу ќе не чини во следниот период, загрижувачка е смртноста во Македонија, има грешки во лекувањата

Професорот доктор инфектолог Вело Марковски, вечерва во гостување во Дневникот на Сител телевизија, истакна дека...