петок, 14 август 2020

Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Власта молчи за испумпаните 21 милион евра од универзалниот снабдувач и државните претпријатија преку агенцијата за обезбедување

Факти кои го одбележаа денот: 1. Сеуште молк за сомнежот за испумпување на 21 милион евра од универзалниот снабдувач...
Вести

Протест против поскапувањето на струјата во Скопје: Дали е поважно вдомувањето на партиските војници или животниот стандард на обичните граѓани?

Во Скопје вечерва се одржа протест против поскапувањето на струјата. Учесниците на протестот се собраа во Паркот...
Вести

Во Тетово протест против поскапувањето на струјата: Регулаторна веднаш да ја став вон сила одлуката за зголемување на цената

Со марш од три локации до градскиот плоштад во Тетово неколку илјади граѓани учествуваа во вториот по ред протест...
Вести

Костов: Заев велеше албанските гласови не вредат, ДУИ мора да оди во опозиција, ДУИ е криминогена партија време е да ја напушти власта

Аналитичарот Сотир Костов, во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 телевизија истакна дека реториката...